Ağız Ve Diş Sağlığı İle İlgili Kompozisyon

0
910
Ağız ve Diş Sağlığı haftası

Ağız ve Diş Sağlığı haftası ile ilgili kompozisyon, yazı, Ağız ve diş sağlığının önemini vurgulayan kompozisyon örnekleri.

Ağız ve diş sağlığı yaşamımıza sağlıklı şekilde devam edebilmemiz için çok önemlidir. Ağız ve diş sağlığımızı korumamız daha sağlıklı birey olabilmemiz için büyük önem taşımaktadır.

Ağız ve dişlerimize zamanında bakım uygulamazsak bunun sonuçları oldukça kötü olur, çürüyen dişlerimizin zamanında işlem görmemesi halinde büyük rahatsızlıklara yol açabilir bu yüzden diş sağlığı önemlidir.

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili fiziki rahatsızlığın yanı sıra eğer ağız ve diş sağlığımızı korumazsak, ağzımızda oluşacak olan kötü kokular diğer insanları rahatsız edecek ve etrafımızdaki insanlar bu durumdan rahatsız olacaklardır. Bu da ağız ve diş sağlığımıza önem vermemenin başka bir boyutudur.

Bu yüzden bizler ağız sağlığımız için her gün 3 kez dişlerimizi fırçalamalıyız, böylece yemekten sonra ağzımızda kalan artıkları temizlemiş oluruz böylece diş korumamızı da tam anlamıyla yerine getirmiş sayılırız.

Ağız ve diş sağlığımızı sağlığımız için korumalı, daha sağlıklı bir birey olmak için dişlerimizi sürekli olarak fırçalamayı ihmal etmemeliyiz. Sağlıklı ve güzel günler sizinle olsun.

21-27 Kasım, Ağız ve diş sağlığı haftası kutlu olsun…

Önceki MakaleSiyonizm Nedir? ve Amacı Nedir Kısaca
Sonraki MakaleDünya Engelliler Günü İle İlgili Yazı, Kompozisyon

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz