Alttan Kaç Ders Kalırsa Kyk Burs Kesilir ?

8
285

Soru :

Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak ben şimdi alttan 2 tane dersim var ilk dönemden hacettepe de okuyorum bu dönem de 2 ders kalacak gibi, görünüyor daha ilk yılım böyle olursa bursum kesilirmi ? Eğer bursum kesilirse tekrar başvuru yapabilir miyim ? Kaç ders kalırsa alttan kyk burs kesilmez lütfen cevap verin.

Cevaplandı :

Kyk bursun kesilmemesi için 3 ders kalması lazım, yani ilk dönem 2 ikinci dönem 2 ders kaldımı kyk nın verdiği geri ödemesiz burs kesilir, dolayısıyla para alamazsınız.

Eğer bursunuzun kesilmemesini istiyorsanız kesinlikle alttan kalan ders sayısını 4 yapmayın. Başarılar.

Önceki Makale2. Sınıf Hayat Bilgisi Dersi Doğal Afetler Ve Korunma Yolları Slayt Sunum İndir
Sonraki MakaleDead Space 3 Press And KEY To Continue Bölümü Geçmiyor, Takılıyor

8 Yorum Yapıldı

  1. Ben aydında fransız dili ve edebiyatı okuyorum. 3.sınıf oldum. toplam 5 dersim kaldı. bizim okulda yaz okuluı yok. bursu kurtarmak için yaz okuluna gidecektim. ama bizim bölüm bi kaç üniversitede var. onlarda açmıyor zaten. bu yüzden malesef bursum kesiliyo. bu konuda yapılacak birşey yok sanırım.

  2. matematik 3.sınıf ögrencisi oldum.bu sene devlet yurdunda kalmak istiyorum. müracatlar ne zaman.ayrıca başbakanlık bursu alıyorum.müracat ettigimde burs kesilirmi?cevap verirseniz sevinirim.

  3. şimdi benim arkadaşımla 1. dönem 2 dersimiz alttan kaldi 2. dönem de 2 dersimizin kalma ihtimali var bursumuz hemen dersler kalınca mı kesilcek ? yoksa yaz okuluna kadar süresi var mı ? cevabınızı bekliyoruz .

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz