Android Telefonlara Nasıl Format Atılır ? Sıfırlanır ?

0
69

androidAndroid işletim sistemli telefonlar ilk piyasaya çıktığından beri piyasaya hakim olan işletim sistemi diyebiliriz, Android işletim sistemi kolay kullanım arayüzü ve birbirinden güzel özellikleri ile her kullanıcıyı kendine bağlayan bir işletim sistemi olma özelliğini taşıyor, birçok telefon markasının kullandığı bu işletim sistemini birkaç marka telefonlarında kullanmıyor o markalar arasında da iphone ve blackberry sayılabilir.

Android işletim sistemi yoğunlukla birçok telefon üreticisinin tercih etmesi sonucunda kullanıcılar arasında ençok kullanılan işletim sistemi olmayı dokunmatik telefonlar ile birlikte kısa zamanda ortaya koydu.

Android telefonlara nasıl format atılır, işte bu yazıda sizlere android telefonlar hakkında bilgi sahibi olmayı amaçlıyoruz, nasıl format atılır nasıl sıfırlanır, geri döndürülür tüm hepsi bu yazıda bulabilirsiniz.

Android telefonlara nasıl format atılır ?

 

Menü–> Ayarlar –> Gizlilik –> Fabrika ayarlarını Sıfırla bölümünden telefonunuzu ilk günkü haline getirebilirsiniz.

Telefonunuzun arama bölümüne gelip *2767*3855# tuşlayarak arama yaptığınızda telefonunuza format atabilirsiniz.

Telefonunuzu kapalı konumuna getirip ortadaki tuşa basıp sonrasında açma / kapama tuşuna basarak telefonunuzu açın ve karşınıza çıkan ekranda wipe data/ seçeneğinden /factory reset seçilir ve reboot now ile format atarak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

Önceki MakaleModa Tasarımı Bölümü Taban Puanları 2013-2014
Sonraki MakaleDgs Arapça Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları, Kontenjanları 2013

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz