Bilgisayarın Ekranı Ters Döndü Nasıl Çevirebilirim

0
333
Bilgisayar Ekranı Çevirme Kısayolu

Bilgisayarın ekranı ters döndü nasıl çevirebilirim, bilgisayar ekranını çevirme kısayolu.

Bilgisayarın Ekranı Ters Döndü Nasıl Çevirebilirim
bilgisayar ekranını çevirme kısayolu

Bilgisayarın ekranını çevirme kısayolu, bilgisayarın ekranını nasıl çevirebilirim? Sizin de evinizde afacan bir çocuk varsa ve sürekli bilgisayarınızı kurcalamak için çıldırıyor ve sonunda hep o galip geliyorsa : ) şimdi sizlere ters dönen bilgisayar ekranının nasıl eski haline çevirebileceğinizin kısayollarını vereceğim.

Bilgisayar Ekranı Çevirme Kısayolu

CTRL + ALT + ÜST YÖN TUŞU

Bu tuşların hepsini aynı anda bastığınızda ekranınızın değiştiğini yönünün anında farklılaştığını göreceksiniz.

Eğer bu tuş kombinasyonları işe yaramıyorsa o zaman klavyenizde sorun vardır zira Windows da bu tuş kombinasyonunu doğru şekilde girdiğinizde ekranınız dönecektir.

Bazen bilgisayarların num lock tuşlarından dolayı tuş yerleri değişebiliyor bunun önüne geçmek için harici bir klavye takarak bu tuş kombinasyonunu deneyebilir ya da ekran klavyesi ile deneme şansınız varsa deneyebilirsiniz.

Yani sonuç olarak bu tuş kombinasyonunu doğru şekilde girdiğinizde ekranınız dönecektir, üst yada alt yön tuşları ile birkaç kez bastığınızda zaten ekranınızın eski haline geldiğini göreceksiniz.

Bilgisayar kısayolları bu noktada hayat kurtarmaktadır, ekranı yan dönen bilgisayar üzerinde işlem yapmak veya ayarlara girip burada bu ayarı aramak oldukça zahmetli bir iş olacağından kısayol tuşları ile oldukça kolay şekilde ekranı çevirebilir ve bilgisayarınızın ekran yönünü düzeltebilirsiniz.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here