Bozulan Hafıza kartı, Flash disk’ deki dosyaları kurtarma

0
209

Bozulan Hafıza kartı, Flash disk’ deki dosyaları kurtarma, nasıl geri getirilebilir?

Sizlere başımdan geçen ve nasıl çözüme kavuşturduğuma dair bir olayı anlatacağım olay hafıza kartımın bozulması ve buna bağlı olarak kartta yer alan düğün fotoğraflarına ulaşamamam ile başladı. Önemsiz dosyalar olsa bukadar uğraşır mıydım bilmiyorum ancak netice olarak deydi mi derseniz kesinlikle deydiğini söyleyebilirim. Aldığım hata tam olarak aşağıdaki fotoğraftaki hataydı.

biçimlendirilmesi gereken hafıza kartını kurtarma
biçimlendirilmesi gereken hafıza kartını kurtarma

Hafıza kartı (SDHC) yi fotoğraf makinasından çıkardım ve bilgisayara taktım, ancak hiç sanki biçimlendirilmemiş gibi bilgisayar kartı okumadı, biçimlendirilmesi gerekiyor diye bir uyarı geldi ekranıma. Fotoğraf makinasına taktım belki makinayı bilgisayara bağlarım da iki dakikada hallederim diye ama ne çare.. O da başarısız oldu.. Sonuç olarak bilgisayar kartın formatını okumuyordu, ilk kez böyle birşey başıma geldi.

 

7 data card recovery” Bu programı indirdim ve kurdum, ( serial ve kayıt istiyor aksi halde dosyaları kaydedemiyorsunuz, biraz uğraşırsanız nette bulabilirsiniz belki ) sıkıntılı olan diski gösteriyoruz ve diski tarıyor içindeki dosyaları buluyor ve son olarak bulunan dosyaları kaydediyoruz. İşlem bukadar basit aslında ancak free olanında bu işlemler olmuyor, serialli bulmak şart.
Kolay gelsin.

Önceki Makaleİstiklal Marşı’mızın kim tarafından, nasıl ve hangi şartlarda yazılmıştır
Sonraki MakaleEkrana hafif bastırınca renk dalgalanmaları oluşuyor

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz