Ekrana hafif bastırınca renk dalgalanmaları oluşuyor

0
253
Ekrana hafif bastırınca renk dalgalanmaları oluşuyor
Ekrana hafif bastırınca renk dalgalanmaları oluşuyor

Ekrana hafif bastırınca renk dalgalanmaları oluşuyor, telefon ekranına dokununca ekran bulanıklaşıyor, telefon ekranı renkler bozuluyor.

Telefonun ekranına son günlerde dokunur dokunmaz hafif bastırmayla dalgalandığını, renklerin gökkuşağı gibi gözümün önüne geldiğine şahit olmakla birlikte araştırdım neyin nesidir diye, bunun altında yatan etken bataryanın şişmesi ile birlikte, kasanın içine fiziksel bir güç uyguluyor buda ekranın sıkışmasına ve bozulmasına, düzgün çalışmamasına neden oluyor, bizde dışarıdan güç uyguladığımızda hafif dokunmayla birlikte ekran bulanıklaşıyor, farklı renk cümbüşleri gözümüzün önüne geliyor.

Benim telefonumdaki sorun buymuş, yani bataryanın fazla kullanımdan dolayı şişmesi ve basınç yapması, sizde bir bakın eğer sorun bataryadan kaynaklanıyorsa değiştirirseniz sorun çözülür. Ayrıca telefonun üstünde harici bir ekstra sert kapak takılı değilken çok olmuyor, kapağı takınca bulanıklaşma durumu daha çok kendini gösteriyor. Sizin de böyle bir sorununuz varsa yazın yorum bölümüne mümkünse fotoğraf ekleyin de görelim.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here