Çalışan gazeteciler günü ile ilgili kısa yazı

0
122

Çalışan gazeteciler günü ile ilgili kısa yazı.

Gazete demek medya demek, gazeteci demek ise medya organlarının iyi bir şekilde iletişim kurması halkın doğru bilgilere ulaşması için çalışan kişi demektir.
Gazeteciler en zorlu şartlarda ve ortamda halkın en net ve kesin bilgilere ulaşmasını sağlamak için çoğu zaman risk almaktadır. Alınan bu risk sonucu dogru haberciliğin en gerekli şartı olan doğru habercilik ortaya çıkmaktadır.
Haberciler insanların doğru bilgiye ulaşması, doğru şeyleri öğrenmesi adına önemli bir meslektir, haber yapmak, doğru ve düzgün haber yapmak aslında haber yapmaktan daha önemlidir.

Haberi herkes yapabilir, fakat doğru haber, düzgün habercilik yapmak gerçekten toplumun her kesiminin ihtiyacı olan bir gerekliliktir.

İnsanlar günümüzde Televizyon, İnternet, Gazete, Dergi, Radyo gibi araçlarla haberleri öğrenmektedir, yanlış yapılan ufak bir haber toplumun tüm algısını değiştirebilir bu yüzden aslında günümüzde kitle iletişim araçlarının en çok yoğun şekilde tercih edildiği bir dönemde haberciliğin özellikle doğru haberciliğin önemi büyüktür. Yanlış yapılan bir haber ile pek çok kesimin düşünce sistemi değiştirilebilir ve farklı algılar oluşturabilir, bu yüzden doğru haberciliğin önemi büyüktür.

Ülkemizde göre yapan birbirinden değerli ve dürüst gazetecileri en içten dileklerimizle selamlayıp, çalışan gazeteciler gününü kutluyoruz.

Önceki MakaleR harfi ile başlayan atasözleri ve anlamları
Sonraki MakaleSuyun donma sırasındaki hacim değişimi

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz