Elektriksiz bir yaşam sizce nasıl olurdu?

0
233

Elektriksiz bir yaşam sizce nasıl olurdu?

Elektriksiz bir yaşam örneği için dedelerimizden, ailemizin en yaşlı bireylerinden yardım alabiliriz, çünkü çok eskilerden ailemizde yaşlı bireyler varsa özellikle onlar elektriksiz şartlarda yaşamlarını sürdürmüşlerdir.

Şuan itibariyle insanlar tüm işlerini elektrik ile yapmakta ve elektrik olmazsa şuan yapılan bütün işlemler duracak veya durma noktasına gelecektir.

En basit bir örnek, şuan araştırdığınız ödev veya konu bile elektrik enerjisini kullanarak bunu başarıyorsunuz, elektrik enerjisi evimizin günlük yaşamımızın tüm alanlarında yer almakta olup bukadar iç içeyken yokluğunu düşünemeyecek kadar önemlidir.

Elektrik enerjisiz bir yaşam süren dedelerimizin yaşamlarını sorduğumuzda şu bilgileri edindim ;

Güneş battığı zaman gaz lambaları açılır ve birkaç saat karanlıkta oturduktan sonra hemen erkenden uyunur ve güneş doğar doğmaz uyanılırdı. Erken uyanılırdı çünkü güneş ışığından en fazla şekilde verim elde edilmek istenirdi.

Gün batınca da hemen yatılırdı. Şuan evlerimizde yer alan, çamaşır makinesi, buzdolabı, bilgisayar gibi elektirkle çalışan ürünlerin hiçbirisi yoktu. Günümüz ile kıyaslayacak olursak oldukça zor bir yaşam gibi görünüyor.

Önceki MakaleBizim ihtiyaç duyduğumuz enerjimiz nereden gelmektedir?
Sonraki MakaleAurelio Agostino kimdir, hayatı ve eserleri

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz