En Garip Düğün Adetleri

0
222
En Garip Düğün Adetleri

Dünya üzerinde yaşayan binlerce farklı kültür var ve bu farklı kültürler tabi ki bu bize göre en garip düğün adetlerini de beraberinde getiriyor. Her insanın hayatındaki en önemli kutlamanın muhtemelen bir düğün olduğunu var sayar isek dünyanın farklı halklarının en garip düğün adetlerini sizler için bu yazıda derledik.

LibyaLibya'da düğünün kutlamasıÖrneğin, Libya’da düğünün kutlaması 8 gün sürmektedir. 6. günde, damat, geline çeşitli kumaş ve tütsülerin bulunduğu hediyeleri olan bir sepet sunar. Gelin bütün hediyeleri tek tek inceler ve aynı zamanda akrabalarının bir kısmının denemelerine izin verir.
KenyaKenya'da bir düğünKenya’da bir düğünün ön şartı gelinin hamile kalmasıdır. Ayrıca, nikahtan sonra kocanın kadın payının tüm zorluklarını tam olarak bilmesi için 3 ay boyunca eşinin kıyafetlerini giymesi de gerekir.

BaliBali'de dişi doldurma ritüeliBali’de diş doldurma ritüeli vardır. Dişlerle, insanın yetişkinliğe girdiğine inanılmaktadır. Kızların dişlerini dolgu yapmasıyla birlikte, babasının sorumluluğundan düştüğüne inanılır.

ÖzbekistanÖzbekistan'da gelinÖzbekistan’da gelin ilk düğün gecesini akrabaları ile geçirir. Kocası ikinci gün gelinin yanına gelebilir. Ancak düğünden sonra, erkeğin 40 gün boyunca eşiyle birlikte olması gerekir.

BedevilerBedeviler düğün günü deve pişirirlerBedeviler düğün günü deve pişirirler. Bu yemek basit bir yemek değildir. Devenin içine doldurulmuş koyun onun içinde tavuk ve tavuğun içinde balık.. Nasıl bir kafa anlamak mümkün değil.

SahraSahra kızlarıSahra kızları küçük yaşlarından itibaren kilo almaya çalışırlar. Çünkü kız ne kadar büyük olursa, evleneceği o kadar şanslı olur.

ÇinÇin'de yaşayan Tujia halkıÇin’de yaşayan Tujia halkı, düğünden bir ay önce ağlamaya başlıyor ya  da gelinin ağlamaya başlaması gerekiyor. İlk olarak, gelin 10 gün ağlıyor, sonra annesiyle birlikte önümüzdeki 10 gün boyunca ağlıyor, sonra akrabalarıyla ağlıyor, sonra da kız arkadaşları onlara katılıyor. Düğünden önce ne kadar çok ağlanır ise evlenen çiftin evliliğinden sonra o kadar az zor zaman geçireceğine inanılıyor.

NicobarNicobar adalarıDünyanın en sıra dışı düğün geleneklerinden biri de Nicobar adalarında yaşayan halka ait.Burada damat gelinin her türlü isteğini bir ay boyunca yapmak zorunda.

Orta AfrikaOrta Afrika'nın kabileleriOrta Afrika’nın kabilelerinin en acımasız geleneklerinden biri de karşımızda. Düğün töreninden sonra, yeni evliler gelinin kocasını dövdüğü eve giderler. Gelin kocasını hırsını alana kadar iki üç boyunca dövebilir.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here