Engellilerin hayatını kolaylaştıracak buluşlar

0
423

Engelli arkadaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak buluş örnekleri, teknoloji tasarım dersi engellilerin hayatını kolaylaştırmak için buluş, icat.

Engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak bizler için önemlidir, üstümüze düşen görevdir aslında bir anlamda. Engelli kardeşlerimiz için bizim yaşadığımız gibi rahat ve konforlu bir hayat sürebilmeleri için onların hayatlarını düşünmeli, onların sosyal hayatta engelli olduklarını hissettirmeyecek şekilde üstümüze düşenleri yapmalı ve onlara yardımcı olmalıyız.

Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için öncelikle ben bir buluş yaptım bunu sizlerle tanıtayım ;

-Engelli arkadaşlarımız için (görme engelliler için ) kaybolma gibi durumları ortadan kaldırmak için küçük bir gps cihazı geliştirilip, bu cihaz ile düğmeye bastığı anda zor durumlarda en yakınına bir mesaj, yada arama gönderilebilir. Böylece engelli kardeşimizin kaybolması neredeyse imkansız olur. Eğer çevresinde yakın birisi yoksa, her belediyede bununla ilgili başkanlıklar kurulmalı ve engellilerin hakları korunmalı ve yaşamlarını rahat hale getirebilmek için sürekli yenilikler geliştirilmelidir.

Önceki MakaleYansıma kanunları nelerdir
Sonraki Makale4 TL’ye Hindistan’a uçak bileti

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz