Erdemli davranış ne anlama gelmektedir

19
274

Erdemli davranışın ne anlama geldiği hakkında bir araştırma yapınız, erdemli davranış nedir, erdemli davranış neye denir,

Erdemli olmak yada erdemli davranış kişilere göre bakış açılarına göre farklılık gösterebilmektedir, erdemli olmanın bu açıdan tek bir tanımı yoktur, erdemli olmak bana göre dürüst ve güvenilir olmakken, bir başka kişi için ise yediği lokmayı kazandığı parayı alın teri ile kazanmak, haramsız bir şekilde kazanmak olabilir, yada başka bir kişi için insanlara faydalı davranışlarda bulunmak, paylaşma insanlara faydalı şeyler yapmanın tümü erdemli davranış olabilir. Kısacası olumlu açıdan olumsuzluk barındırmayan davranışlara erdemli davranışlar diyebiliriz.

Sokakta susuz kalan bir köpeğe su vermek, ekmekleri çöpe atmak yerine çöp kutusunun kenarına bırakmak (hayvanların rahat yiyebilmesi için ) gibi davranışlar erdemli davranışlara örnek olarak verilebilir.

Erdemli davranış kişiden kişiye göre bakış açısına göre farklılık gösterebilir farklı değerlendirilebilir.

Önceki MakaleHz. Muhammed’in aile büyüklerinin kimler olduğunu araştırınız
Sonraki Makale“Muhammedül Emin” sözünün ne anlama geldiğini araştırınız

19 Yorum Yapıldı

  1. Cok guzel olmus ama tesekkur edemicem cunku benim sadece arastirma yapacagim bir seydi yani yazili sorusu ya da odev degil. Ogretmen arastirip sinifta soylememizi istedi ama sinifta cok kisi arastirmis beni secmedi ogretmen o yuzden bu siteye tesekkur edemicem kusura bakmayin ama guzel yazmislar orasi guzel iste ama sadece guzel yazilmasi guzel??

  2. Gerçekten çok güzel bir şekilde erdemli davranışın ne demek olduğunu anlamışsınız din dersim için de çok işe yaradı.Sizin sayenizde puan alabildim çok teşekkür ederim arkadaşlar ? ? ?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz