Fotoğraf Makinesinde İso Değeri Nedir ? Ne İşe Yarar ? Nasıl Kullanılır

0
172

Fotoğraf makinesinde güzel resimler çekmek için bilmeniz gereken en temel özellikler yada fonksiyonları sizlere anlatmaya devam ederken bermuda şeytan üçgeninin son ayağı iso değeri dir, önceki yazımda sizlere > enstantane hızı nedir ? > diyafram nedir nasıl kullanılır başlıklı yazıllarda bildiklerimi amatörce sizlere aktarmıştım şimdi de sıra iso değerinde değerli okurlar yine bildiklerimi sizlere aktarmak istedim.

İso değeri fotoğraf makinesinin en iyi özelliklerinden biridir, şöyle anlatayım diyelim ki evde oturuyorsunuz saat akşam 22:00 odada hiç ışık yanmıyor sokak lambasından pencereden gelen ışık var sadece, siz iso değerini artırarak az ışıkta bile iyi resimler çekebilirsiniz.

İso değeri kısaca budur, düşük ışıkta parlak ve canlı resim çekmeye yarar. örneğin dışarıda, manzara resmi çekerken güneş ışığında gündüz vakti iso değeri en düşük seviyede olur.

Gece yine iso değeri işimize yarayan özellikler arasındadır, iso değeri sokak lambalarını ve gecenin güzelliklerini çekmek için harika bir fonksiyondur.

Sormak istedikerinizi bana yazabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olurum. Kolay gelsin.

Önceki MakaleFotoğraf Makinesinde Enstantane Hızı Nedir ? Ne İşe Yarar ? Nasıl Kullanılır
Sonraki MakaleMercedes CLA Serisi Fiyat Listesi Özellikleri ve Yorumları

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz