Geleneksel Türk spor ve oyunlarının günümüzde de devam etmesi

0
121

Geleneksel Türk spor ve oyunlarının günümüzde de devam etmesiyle ilgili düşünceleriniz nelerdir? Sosyal bilgiler 4. sınıf ödevi,

Geleneksel Türk spor ve oyunlarının günümüzde de devam etmesi bizim kültürümüzün devamlılığı adına olması gereken bir durumdur aslında, bizim kültürümüzü yansıtan ögeler olduğu için bu tarz oyun ve sporların devamlılığı ülkemize olumlu yönde bir sonuç ortaya koyup geleneğimizin sürdürülmesini sağlayacaktır.

Fakat günümüzde popüler kültürün etkisinde kalmış birçok oyun, spor ile artık geleneksel ögeleri az önem verilmek hatta zaman zaman bazıları unutulmaktadır.

Bizim değerlerimiz olan bu sporlar ve oyunları günümüzde de farklı aktivitelerle sürekli olarak duyurmalı, gerekirse yarışmalar düzenlemeli, kültürümüzü yeni nesillere aktarmak ve hatırlatmak adına tüm girişimler sağlanmalıdır. Aksi halde kültürünü tanımayan, geçmişinden yoksun yeni nesiller meydana gelecektir. Bunun önüne geçmek için Geleneksel Türk spor ve oyunlarımızla ilgili sadece kağıt üzerinde okutulmak değil, yarışmalar, ücretsiz aktiviteler yapılarak geleneğimizin sürdürülmesi sağlanabilir.

Önceki MakaleAbdülkadir Meragi Hayatı, Eserleri
Sonraki MakaleOsmanlı Padişahı Abdülmecid Hakkında Bilgi

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz