Günde 8 Saat Çalışılacak, Sabah 8 Akşam 5 İşler

0
201

ferrero manisa resimGünde 8 saat çalışılacak işler, sabah 8 akşam 5 işler
Toplumumuzda işçi ihtiyacını karşılamak için bazı fabrikalar ve özel kurumlar işçilere oldukça fazla çalışma saati uygulamaktadır, hele bazı iş yerlerinde durum okadar kötü ki 10 saat çalışma ve asgari ücret şeklinde maaş olabilir.
Siz de artık bu yoğun çalışma temposundan bıktıysanız neler yapabilirsiniz ? günlük 8 saat çalışılacak işleri nereden bulabilirsiniz bu başlık altından sizlerle bu işleri paylaşacağız. Siz de lütfen bildiklerinizle yorum yazarak konuya dahil olursanız beni bilmediğim konularda bilgilendirirseniz sevinirim.
Öncelikle iş istihdamının az olduğu yerlerde bu gibi fazla çalışma durumları görülmektedir, çünkü işçi için başka bir alternatif çalışma yeri yoktur bu açıdan fabrika da kendi çıkarını düşünmektedir.
Yapmanız gerekenler, iş istihdamının fazla olduğu yerlere yerleşin, bu yerlerde genelde özellikle fabrikalarda vardiyalı sistem uygulanır ve 8 saat çalışılır.
Ayrıca çalışma saatlerinize mesai verilir.
Bunların dışında daha doğrusu fabrika dışında başka bir alanda çalışmak isterseniz, tekstik sektörü, bilişim sektöründe de yine aynı şekilde esnek olmayan çalışma saatleri ile çalışabilirsiniz.
Sizler de bildiklerinizi lütfen yorum alanından yazarak bizi bilgilendirirseniz sevinirim.

Önceki MakaleRamazan ayında İçki İçmenin Günahı Nedir ? Nekadar Günah ?
Sonraki MakaleMenkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası Bölümü 2 yıllık Taban Puanları 2013-2014

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz