Hava olayları insan faaliyetlerini nasıl etkiler

0
116
kar hayatı etkiledi
kar hayatı etkiledi

Hava olayları insan faaliyetlerini nasıl etkiler, açıklayınız.

Hava olayları insanların günlük yaşam faaliyetlerini direk etkilemektedir, hava faaliyetleri dolayısıyla devlet politikasında bile bir değişiklik yaşanmıştır örneğin, yaz tatilleri aşırı sıcak olan dönemlere denk getirilir, bu dönemlerde öğrenciler aşırı sıcak altında durmaması ve dersde verim düştüğü için sıcak olan yaz aylarında yaz tatili uygulaması yapılır, daha doğrusu bu döneme denk getirilir.

Hava olayları insan faaliyetlerini derinden etkiler, örneğin, yağmur yağdığı bir gün tarım faaliyeti yapan bir aile o gün tarlaya gitmez ve tarım işlerini yapamaz, kar yağdığı bir gün ticaret ve ulaşım aksar, kargolar yolda kalır.. Böylece ürünler ulaşması gereken müşterilere geç ulaşır. Başka bir örnek, kar yağdığı zaman okullar tatil edilir, benim küçüklüğümde hatırlıyorum aşırı fırtına çıkacak diye okullar 2 gün tatil edilmişti, mesela o dönemde doğa olayı eğitimi doğrudan etkilemişti.

Aşırı yağmur yağdığı günlerde insanlar evlerine kapanır, dışarı çıkamaz. Bu ve bunun gibi örneklerle çoğaltılabilir, dolayısıyla doğa olayları insan faaliyetlerini yakından ve derinden ilgilendirmektedir.

Önceki MakaleBir bölgede nüfusun bazı yerlerde yoğun, bazı yerlerde seyrek olması
Sonraki MakaleAfyon Kocatepe Üniversitesi Bölümleri Taban Puanları 2015 2016

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz