Hesap, mizan, cennet, cehennem kavramlarının anlamlarını araştırınız

0
57

Hesap, mizan, cennet, cehennem kavramlarının anlamlarını araştırınız, cennet nedir, hesap nedir, cehennem nedir, kısaca bilgi,

Hesap: İnsanların dünya üzerinde yapmış olduğu işlerle ilgili olarak ahiret yaşamında bunun hesabını vermelerine dini literatürde hesap denilmektedir. İnsanlar bu dünyada yaşadıkları pek çok şeyden, yaptığı kötülüklerden, vücudundan, eşyalarından , malından mülkünden hesaba çekileceklerdir.

Mizan: İlahi bir tartı olan mizan ahiret günü insanların yapmış oldukları iyilikler ve kötülükler tartılarak sevapları ağır basanlar cennete, günahları ağır basanlar ilse cehenneme giderler.

Cennet : Dünya üzerindeki sınavınını başarı ile geçenler, yani ibadet edenler, iyilik yapanlar, islamın şartlarını yerine getirenler, her konuda iyi bir insan olanların yaptıkları sevapları günahlarından fazla olan müslümanların sonsuz olarak kalacakları yer.

Cehennem: Dünyadaki sınavında Allah’a inanmayanlar, günah işleyenler, Allah’a inansa bile çok fazla günah işleyip, hak yiyenler, zulüm edenler, haram yiyenler, kötülük yapanlar, cezalarını çekmek için cehenneme gireceklerdir.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here