İnsanı diğer varlıklardan ayıran en önemli özellik nedir?

0
149

İnsanı diğer varlıklardan ayıran en önemli özellik nedir, insanı diğer canlılardan ayıran özellikler,

İnsanı diğer varlıklardan ayıran en önemli özellik insanın akıl sahibi bir canlı olmasıdır, insan diğer canlılar gibi doğar yaşar ve ölür, ancak insanlar aklı ile geleceğini düşünür, ona göre bir plan oluşturur geleceğini düşünerek planlı şekilde hareket eder.

İnsanı diğer canlılardan ve varlıklardan ayıran en önemli özellik buna göre aklının olmasıdır, insan aklı ile pek çok şeyi meydana getirir, düşünür, uygular ve başarır..

Başka insanlara faydalı olan buluşları, icatları yine aklı sayesinde yapar, böylece bilimadamlarının yapmış oldukları buluşlar diğer insanların geleceklerine bir ışık tutar. Her kuşak bu buluşların ve bulguların üzerine ekleyerek ilerleme kaydeder.

Dolayısıyla bugün günümüzde kullanılan teknoljik aletler, evimizdeki aletler, intenet ağı, otomobiller’in hepsi birden ortaya çıkmamıştır, önce tekerlek bulunmuştur, ardından arabalar icat edilmiştir, ardından gelecek kuşaklar yeni tasarımlar ile yeni ürünler ortaya koymuştur, günümüzdeki teknoloji aklın ve üstüne koyarak ilerlemenin eseridir.

Böylece tüm anlatılanlar insanlardaki en önemli diğer varlıklardan ayırt edici özelliğin akıl olduğunun da göstergesidir.

Önceki Makaleİhlas suresinin konusu ve surede neler vurgulanmıştır
Sonraki MakaleÇocuk olarak haklarınızı bilmenin size sağladığı yararlar nelerdir?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz