İskelet ve Kas Sağlığını Olumsuz Etkileyen Davranışlar

0
102

İskelet ve Kas Sağlığını Olumsuz Etkileyen Davranışlar Nelerdir ?

İskeletimiz ve kaslarımız bizim yaşama devam edebilmemiz için en önemli iki faktördür, ikisi muhteşem bir uyum içinde çalışarak bizim gün içinde yapmak istediğimiz şeylerin tümünü kolaylıkla yapmamıza olanak sağlarlar.

Su içerken, yemek yiyerken, koşarken, dans ederken, televizyon izlerken bile bizim farkında olmadan iskeletimiz ve kas sistemimiz uyum içinde çalışır ve başımızı sağa, sola hareket ettirip televizyon izlememize olanak sağlar, yine su içerken kolumuzu hareket ettirip suyu ağzımıza götürmemizi sağlar.

Kaslarımızı veya iskelet sağlığını olumsuz etkileyen birtakım davranışlar hareketler vardır

Bunlardan bazıları şunlardır;Aniden kontrolsüz şekilde hareket etmek, yemekleri düzensiz yemek ve sağlıksız beslenmek, süt ürünlerini az tüketmek, kilolu olmak, güneş ışınlarını yetersiz seviyede almak, spor yapmamak, vücudumuzu aşırı yoran sporlar yapmak, kontrolsüz ağır yükler kaldırmak, kanbur durmak ve kanbur oturmak, yürürken dik yürümemek, yüksek topuklu ayakkabı giymek, ağır çantalarımızı tek omuzla taşımak.. vb gibi birçok hareketlerimizde iskelet sistemimize ve kas sistemimize farkında olmadan zararlar veririz.

 

Önceki MakaleHareketsiz olmak sağlığımızı nasıl etkiler ?
Sonraki MakaleSoluk alıp vermeden yaşayabilir miyiz?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz