İstanbula 3. havaalanı nereye yapılacak? Yeri Neresi ?

0
105

İstanbullulara müjdeli haber nihayet geldi 3. havaalanının yeri merak ediliyordu müjdeli haber çok geçmeden geldi, İstanbullulara 3. havaalanının yeri belli oldu.

İstanbul büyükşehir belediye başkanı Kadir Topbaş bugün istanbullulara müjdeli haberi verdi, Kadir Topbaş uzun süredir nereye yapılacağı konusunda tartışılan 3. havaalanının nereye yapılacağını bugün açıkladı.

Kadir Topbaş bugün basın mensuplarının karşısına geçerek soruları yanıtladı, Atatürk havalimanının kapasitesinin yetmediğini dile getiren Topbaş, Atatürk havaalanının artık yetersiz kaldığını belirterek, 100 milyon yolcu kapasiteli yeni 3. havaalanının ihalesinin bu yıl içinde yapılacağını belirtti. Çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini söyleyen Topbaş Havaalanlarımız yetmiyor bundan gurur duyuyoruz dedi.

3. havaalanının nereye yapılacağı sorusunun sorulması üzerine Kadir Topbaş ; “Yeri kuzeyde, Terkos Gölü’ne yakın alanda düşünülmekte” diye konuştu. Topbaş, 3. havalimanının yeriyle ilgili uzmanların eleştirilerinin sorulması üzerine de, “Haritalara bakılırsa o görülen nokta maden ocakları diye bildiğimiz, tamamen savaş alanına dönmüş, arazi tahrip edilmiş, yeşil alan olmayan, geçmişte makilik olarak bildiğimiz ama oradaki maden ocaklarının bir krater haline getirdiği ay yüzeyine benzer bozuk bir alan bahsedilen yer. Orası orman alanı değil. Oradan metroyla kent merkezine erişim sağlayacak bir çalışma var. Onu da Ulaştırma Bakanlığı ile görüşmüştük” diye konuştu.

Önceki MakaleÇocuk Aldırdım Rüyama Giriyor Etkisinden Kurtulamıyorum
Sonraki MakaleAlem Fm, Matrax Dinle, Mesaj Gönder, Twitter – Facebook Adresi

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz