Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Şöför Alımı İlanı Başvuru Kılavuzu Detaylar

16
180

Jandarma genel komutanlığı 1083 şöför alımı ilanı hakkında detaylı bilgiye yazının devamından ulaşabilirsiniz, Jandarma Genel Komutanligi terhis tarihinin uzerinden 3 yildan fazla geçmemiş olanlar arasindan 1083 otomobil, otobüs ve kamyon soforu alacak.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINDAN DUYURU

J.Gn.K.lığının Bağlı Birliklerinde istihdam Edilmek Üzere Aşağıdaki Araçların Bulunduğu Türkiye Genelindeki Tüm İllere Şoför Branşında Uzman Erbaş Alınacaktır.

Sıra No Araç Cinsi Miktarı Aranacak Şartlar
1 Otomobil 95 Asgarî (2) yıllık (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Askerlik hizmetini yaptığı esnada askerî ehliyet almış olanlara öncelik verilecektir.)
2 Midibüs ve Otobüs 429 (E) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Askerlik hizmetini yaptığı esnada askerî ehliyet almış olanlara öncelik verilecektir.)
3 Kurtarıcı ve Kamyon 559 Asgarî (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Askerlik hizmetini yaptığı esnada askerî ehliyet almış olanlara öncelik verilecektir.)

1.BAŞVURU ŞARTLARI

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

b. En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

c. Başvuru tarihi İtibari (15 Temmuz 2011) ile 26 yaşından gün almamış olmak. (15 Temmuz 1986 tarihinden önce doğanlar başvuramayacaktır.)

ç. Terhis tarihi üzerinden (3) yıldan fazla süre geçmemiş olmak. (15 Temmuz 2008 tarihinden önce terhis olanlar başvurmayacaktır.)

d. Halen askerlik hizmetine devam eden 1990/2 tertip erbaş ve erlerden Ağustos 2011 tarihinde terhis olmak ve sınavlara zamanında katılmak. (Başvurularını birliklerinden PTT/Kargo ile veya şahsen yapabileceklerdir.)

e. Başvuru tarihi itibariyle en az (B). (C) ve (E) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Askerlik hizmetini yapmaktayken askeri ehliyet almış olan adaylara öncelik verilecektir.)

f. En az 166 cm. boyunda olmak koşuluyla, kilosu internette

yayımlanan nomogramda belirtilen sınırlar arasında olmak.

g. TSK’da daha önce subay, yedek subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş, askeri

öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak.

ğ. Yazılı sınav, ön sağlık, fiziki kontrol değerlendirme testi ve mülakat sınavlarında başarılı olarak, belirlenen kontenjan içerisinde yer almak.

h. Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki

görünüşü kusursuz olmak (göğüs kafesi ve omurgasında şekil

bozukluğu bulunmamak, işitme ve görmede en ufak bir kusuru

bulunmamak, gözlük, lens ve işitme cihazı kullanmamak, renk

körü ve düz taban olmamak, vücudunun herhangi bir yerinde

yara, dövme, yanık ve ameliyat izi bulunmamak. Türkçe’ yi kusursuz konuşmak, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak ve Sevk edileceği asker hastanelerinden “Uzman Erbaş Olur” sağlık raporu almak.

ı. Güvenlik soruşturması olumlu olmak.

i. Askerlik hizmeti sırasında üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir ve üste fiilen taarruz, fesat ve isyan suçları ile 22.05.1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148 nci maddesinde belirtilen suçlardan hükümlü bulunmamak.

j. Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş yada ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak.

k. Tutum ve davranışları ile yasadışı görüşleri

benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya bu gibi

faaliyetlere karışmamış olmak.

I. Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge

düşürmemiş ve askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak

fiil ve hareketlerde bulunmamış olmak.

m. Başvuru, sınavlar, kayıt kabul İşlemleri esnasında, aday-

dan istenen bilgi, belge ve diğer yükümlülüklerin tam ve doğru

olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.

2. BAŞVURU YERİ. ZAMANI VE ŞEKLİ:

Adaylar. J.Gn.K.lığı (www.jandarma.tsk.tr.) internet sayfasını inceleyerek, örneğine uygun istenen belgeleri eksiksiz olarak PTT/Kargo ile veya şahsen en geç 08 Ağustos 2011 günü mesai bitimine kadar J.Okullar K.lığı Uzman Erbaş Kayıt Kabul Komisyon Başkanlığı 06835 Beytepe/ANKARA adresinde bulunduracaklar, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

3. BAŞVURU SONUÇLARI, SINAVLAR VE DUYURU:

a. Başvurusu kabul edilen adayların isim listesi ile sınava girecekleri tarih, saat ve salon isimleri 22 Ağustos 2011 tarihinden itibaren internet adresinden yayımlanacak, başvuru şartlarını taşımayan, eksik ve yanlış belge ile başvuru yapan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

b. Yazılı sınav 10 Eylül 2011 tarihinde J.Okll.K.lığı Beytepe/ANKARA adresinde yapılacak, sonuçlar 11 Eylül 2011 saat:19.00a kadar www.jandarma.tsk.tr. internet adresinden duyurulacaktır.

c. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar 12-16Eylül 2011 tarihleri arasında On sağlık, Fiziki Kabiliyet ve Değerlendirme Testi ile Mülakat sınavına tabi tutulacaklardır. Kimin hangi tarihte test ve sınava tabi tutulacağı, yazılı sınav sonuçları ile birlikte sadece internet adresinden duyurulacaktır.

ç. Başvurusu kabul edilerek, yazılı sınava çağrılan adaylar internet adresinde (www.jandarma.tsk.tr.) ilan edilecek olan belgeleri açıklandığı şekilde tanzim ederek, yazılı sınava gelirken beraberinde getirecektir.

d. Seçme sınav sonuçları 22 Eylül 2011 tarihine kadar J.Gn.K.lığı internet adresinden (www.jandarma.tsk.tr. yayımlanacaktır.

e. Başarılı olan adayların sahip olduğu sürücü belgesine göre kullanacağı araçların bulunduğu birliklere atamaları kura ile yapılacaktır.

f. Ataması yapılan sözleşmeli uzman erbaşların 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu gereği 45 yaşına kadar sözleşmeli olarak çalışma imkanı bulunmakta, belirtilen yaş haddini doldurmayı müteakip 28.07.2009 tarihli ve 27302 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Devlet Memurluğuna Alınma Hakkında Tebliğ doğrultusunda sivil kurumlarda memur olarak istihdam edilme olanağı mevcuttur.

10/07/2011 tarihli Hürriyet Gazetesinde yayınlanımıştır.

Önceki MakaleJapon balıkları hakkında bilgi, kaç yıl yaşar ve bakımı, üremesi
Sonraki MakaleHotfile Wupload fileserve premium şifre

16 Yorum Yapıldı

  1. arkadaşlar hiç araştıran varmı 2012 jandarma şöfor sınavının ne zaman basvuralırı açıklanacağından .. eğer bilgisi olan arkadaşlar varsa rica ediyorum yazsın buraya

  2. Arkadaşlar şoförlük alımına başvuruda bulunmak istiyorum ama nasıl kayıt olacağımı bilmiyorum 4 ay önce terhis oldum askerde jandarma dma şoförüydüm kayıt olmayı bilenler cevaplarsa sevinirim

  3. ben uzman şoför olmak istiyorum yalnız lise mezunu deyilim ama dışardan liseyi okuyorum askerliğimide şoför olarak yaptım formu nasıl doldura bılırım benı alırlarmı acaba yardımcı olursanız cok sevinirim hayrlı çalısmalar cep:05379692260

  4. şu anda askerim ve otobüs şöförüyüm ama ehliyetim b sınıfı e sınıfı ehliyete gerek varmı yardımlarınızı bekliyorum askerde şöför olanlara öncelik verilecek miş

  5. 2009 da teskere aldım 6 sene yakın ehliyetim var kabiliyetli araç söförüyüm B sınıfı ehliyetim var kasa tipli aracları genell bütün araçları rahatlıkla kullanıyorum şuanda geçiçi özel bir şirkette kasa tipli araç kullanıyorum saygılarımla

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz