Kullandığınız bazı ürünlerin üretim, dağıtım ve tüketim ağını oluşturunuz

1
245

Kullandığınız bazı ürünlerin üretim, dağıtım ve tüketim ağını oluşturunuz. Tüketim ürünlerinin hepsi kullanıcıya ulaştığında ve tüketim aşamasının başladığında tam anlamıyla üretim, dağıtım ve tüketim aşamaları sırasıyla gerçekleşmiş olur.

Üretim aşamasında ürünün planlanması, üretiminin yapılması ile ilgilidir, üretilen ürün farklı firmalar aracılığı ile dağıtıma çıkar dağıtım sürecinde, yerel bir firma ise yerel dağıtım, ulusal veya uluslararası bir firma ise ona uygun şekilde dağıtım süreci işler.

Dağıtım süreci sonunda ise ürün pek çok market, mağaza gibi yerlerde yerini alır, tüketici bu yerlere giderek kendine uygun ürünü satın alarak tüketim süreci gerçekleşmiş olur.

Zeytinyağı’nın üretim, Dağıtım ve Tüketim Ağı

Zeytinyağı oluşturulması için tarladan kasa kasa toplanan zeytinler önce elenir, yaprak, taş, kum gibi maddeler zeytinin içinden ayrıştırılır, ardından tekrar kasalara konulur, ardından zeytinyağı sıkan fabrikalara götürülerek, son teknolojik cihazlar ile zeytinyağı çıkarma işlemi başlamış olur.

Zeytinyağı üretimi bu aşamada başlar, zeytin artık zeytinyağı haline gelmiştir, ortalama 4-5-6 kilo zeytinden 1 litre zeytinyağı çıkmaktadır.

Zeytinyağı bu sürecin ardından ilgili firma tarafından paketlenir, şişelere doldurulur ve dağıtım sürecinde yerel veya ulusal mağazalara gönderilir, bu sürecin ardından mağazalarda yerini alan zeytinyağı tüketicisini beklemektedir, tüketici mağazaya giderek ürünü satın alarak tüketim sürecine başlar.

Önceki MakaleAÖF Lisans Tamamlama sınavsız 3. sınıf ‘dan devam etme kalktı
Sonraki MakaleÇevreyi korumak ve güzelleştirmek için bir proje

1 Yorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz