AÖF Lisans Tamamlama sınavsız 3. sınıf ‘dan devam etme kalktı

0
218

Açıköğretim Lisans Tamamlama 3. ve 4. Sınıf’dan devam etme kalktı, önlisans 2 yıllık üniversite mezunu olanlar aöf lisans tamamlama ile sınavsız 3. sınıftan başlayabiliyordu artık sınavsız geçişler kaldırıldı yeni sisteme göre 2 yıllık önlisans mezunu olanlar DGS sınavına girerek belli bir puana ulaştıkları taktirde AÖF den 3. sınıftan devam edebilecek.

dgsAöf lisans tamamlama diye bilinen, önlisans 2 yıllık üniversite mezunu olanların sınavsız bölümlerine uygun şekilde aöf den 3. sınıftan devam edebilmeleri imkanı kaldırıldı, artık adaylar sınava girmek zorunda DGS sınavından yeterli puanı alanlar AÖF den 3. sınıftan devam edebilecek. Bu işlem 2016-2017 yılında yürürlüğe girecek, son kez 2015-2016 yılında eski sisteme göre yani sınavsız öğrenci alımı yapıldı.

DGS Zorunluluğu Getirildi

Eski sistemde pek çok 2 yıllık önlisans mezunu hiçbir sınava tabii olmaksızın 2 yıllık üniversite diplomasını götürerek, aöf 3. sınıftan başlayabiliyordu artık AÖF buna DGS zorunluluğu getirdi, böylece adaylardan DGS ye girmiş olmaları ve belli bir puana ulaşmış olmaları istenecek.

Bu puana ulaşan öğrencilerin kayıtları yapılacak, sınava girmemiş ve yeterli puanı alamamış öğrencilerin kayıtları yapılmayacak.

Önceki MakaleÇevre kirliliği nasıl önlenir kısaca
Sonraki MakaleKullandığınız bazı ürünlerin üretim, dağıtım ve tüketim ağını oluşturunuz

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz