Mikroskobik Canlıların İnsanlara Sağladığı Yararları Yazınız.

4
3227
Mikroskobik canlıların insanlara sağladığı yararları

Mikroskobik canlıların insanlara sağladığı yararları yazınız, mikroskobik canlıların insanlara ne gibi faydaları vardır.

Mikroskobik canlılar adı üstünde insan gözüyle görülmeyen ancak var olan canlılardır. Bu canlıların insan yaşamına olumlu ve olumsuz yönde etkileri vardır.

Bu mikroskobik canlılar hepsi zararlı yada hepsi faydalı değildir. Faydalı olanları ayrı zararlı olanları ise yine ayrıdır. Bizler burada bizden istenen sadece yararları istendiği için insan yaşamı üzerindeki faydalarından bahsedeceğiz.

Mikroskobik canlılar günlük yaşamımızda sütten yoğurt yapılırken, sirke yaparken, peynir yapımında, insanların iç organlarında yaşayarak sindirime katkıda bulunması özellikleriyle biz görmesek bile bir sürü faydaları mevcuttur.Ortalama bir insanda iki kilogram bakteri yaşadığı bilim adamları tarafından gözlemlenmiştir ve bu gerçekten olağanüstü bir durumdur.

Mikroskobik canlılar bunların yanında hamurun mayalanması, turşunun mayalanması, toprakta yaşayan bazı bakteriler hayvan ve bitki kalıntılarının ortadan kalkmasına çürümesinde etkilidir.

İnsan yaşamı üzerinde bu şekilde faydaları mevcuttur.

Önceki MakaleGruplandırmaları yaparken nesnelerin hangi özelliklerini dikkate alınır
Sonraki MakaleMikroskobik canlılar insanlara nasıl zarar verir?

4 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz