Noel Baba Kimdir ? Gerçek Midir ? Tarihçesi Hakkında Bilgi

0
267

noel babaNoel Baba Kimdir ? Tarihçesi
Yılbaşı geldiğinde akla gelen ilk isim şüpesiz noel babadır bu yazıda sizlere noel babanın nasıl kotraya çıktığı ve noel babanın kim olduğu konusunda bilgi vermeyi amaçlıyoruz? Bu yazıda sizlere noel baba nereden ortaya çıkmıştır tarihçesi hakkında bilgiler vereceğiz.
Noel Baba; Yılbaşı günü noel gecesi çocuklara birbirinden güzel hediyeler verdiği söylenen efsanevi kişidir.
Noele özel çocuklar için oyuncaklar yaptığı söylenen efsanevi kişidir, çocuklar noel öncesi hediye isteklerini mektup ile kendisine bildirir ve noel baba da noel gecesi, çocuklar için yaptığı hediyeleri ren geyiklerinin çektiği kızağıyla birlikte hediyeleri usbilgi com çocuklara dağıtmak için yola çıkar.
Hediyeleri evlerin bacalarından ve balkonlarına bırakır.
Ren geyikleri ve noel baba, çocuklar tarafından kapının önüne bırakılan, süt, kurabiye gibi yiyecekleri alıp tüketirler.
Noel Baba’nın herhangi bir belli fiziksel özellikleri yoktur, ancak günümüzde kır saçlı, uzun ve kır sakallı, göbekli, tonton birisi olarak fotoğraflanmaktadır. Ayrıca kıpkırmızı cübbesi ile kırmızı ve beyazın uyumu noel baba için vazgeçilmezdir.
Noel baba günümüzde birçok ülkede noel günü çocukları sevindirmek için istekleri sorulup, ardından noel baba tarafından hediye verilir.
Noel Baba Fotoğrafları

Önceki Makale2014 Yılbaşı Milli Piyango Çekilişi, 2,3,4 Bilen İkramiyesi Nekadar, Kaç Para Alır ?
Sonraki Makale2014 Yılbaşı Gecesi Hangi Kanalda Hangi Program Var, Tv Programları

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz