Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Aydın Üniversitesi Mezuniyet Törenine katıldı

0
141

İstanbul aydın üniversitesi mezuniyet törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ a Üniversite tarafından Türk ve Dünya siyasetine katkılarından dolayı, Onursal Doktora ünvanı verildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın istanbul Aydın üniversitesi mezuniyet töreninde Onursal Doktora ünvanına layık görüldü, Onursal Doktora ünvanı verilen Başbakan Konuşma yaptı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın Aydın üniversitesi’ nde yaptığı konuşmada şunlar kaydedildi;

’12 EYLÜL’Ü ORTAMINI YAŞAMAMANIZ İÇİN HASSASİYET İÇİNDEYİZ’
”2003 yılından itibaren attığımız adımlarla eğitim adımları, bugün çok şükür meyvelerini veriyor; toprağa atılan tohum, bugün artık çınara dönüşüyor. Şimdi ben, sevgili gençlerimizden, özellikle bugün mezun olarak hayata atılan gençlerimizden bir şey rica ediyorum. Asla ve asla umutsuz olmayın. Öz güveninizi hiçbir şart altında yitirmeyin. Bugün mezun olan siz öğrencilerimiz ortalama 22 yaşındasınız. Sizler, çok şükür 12 Eylül müdahalesini görmediniz, yaşamadınız. 12 Eylül öncesinde ve sonrasında, üniversite gençliğinin, özellikle bizlerin yaşadığı çileyi, acıyı sizler yaşamadınız. Belki bunları okudunuz, belki bunlar sizlere anlatıldı ama biz, sizlerin o tür atmosferleri yaşamamanız için azami bir hassasiyet içinde olduk.”

Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin sürekli gelişen, istikrarla, güvenle büyüyen bir ülke olduğunu söyledi.

Erdoğan, 2011 yılının ilk çeyreğinde Türkiye ekonomisinin dünyanın bir numaralı büyüyen ekonomisi olduğunu, Çin’i ve Arjantin’i geçerek 1. sıraya yükselen Türkiye’nin geleceğe umutlar vadettiğini vurguladı.

‘HİÇBİR MESELE ÇARESİZ DEĞİL’
Başbakan Erdoğan, öğrencilerin bugün, mezun olarak, aslında şikayet ettikleri tüm meseleleri çözme makamına ulaştığını belirterek, şöyle devam etti:

”Bugün, diplomalarınızı alarak, aslında çok büyük sorumluluklar yüklendiniz. Bu ülkenin ekonomisini artık sizler büyüteceksiniz. Demokrasiye artık sizler güç katacaksınız. İlerlemeyi, kalkınmayı, değişimi artık sizler yöneteceksiniz. Gün gelecek, siyasette yerinizi alacak, idarede yerinizi alacak ve bu ülkeye istikameti sizler çizeceksiniz. Hangi işi yapıyor olursanız olun, öğretmen, bilim adamı, sanatçı, avukat, hakim, mühendis, tekniker, uzman olarak bu ülkenin sorunlarına artık sizler çözüm üreteceksiniz. Şunu unutmayın. Hiçbir zaman hiçbir mesele çaresiz değil. Tam tersine, çare sizsiniz gençler.”

Başbakan Erdoğan, İstanbul Aydın Üniversitesinden mezun olan öğrencileri tebrik ederek, ”Yolunuz açık olsun, her daim aydın ve aydınlık olsun diliyorum. Anne babaları, velileri, hocalarımızı, üniversite yönetimini, bu heyecanı yaşadıkları ve yaşattıkları için ayrıca kutluyorum. Üniversitemizin diğer öğrencilerine de başarılar diliyorum” dedi.

ATATÜRK POSTERİ AÇILDI
Bu arada, Başbakan Erdoğan konuşmak için kürsüye çıktığı sırada iki öğrencinin Atatürk posteri açtığı görüldü.

Bir katılımcının üzerine ”Sen git konuşma” yazdığı kağıdı göstermesi de öğrencilerin tepkisine yol açtı. Bunun üzerine öğrenciler Başbakan Erdoğan’a ”Türkiye seninle gurur duyuyor” diye seslendi.

Önceki MakaleTürk telekom motorola xoom tablet pc kampanyası özellikleri fiyatı inceleme
Sonraki MakaleCanlı yayında kavga Habertürk video izle

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz