Sigaranın zararını bildiği halde sigara içmeye devam eden bir kişi

0
81

Bir kişi, sigaranın zararlarını bildiği hâlde sigara içmeye devam ediyor veya bir başka kişi çevrenin kirletilmemesi gerektiğini bildiği hâlde yere kağıt, çöp gibi maddeler atıyor. Sizce bunun nasıl bir açıklaması olabilir? Bu durumların ortaya çıkmaması için ne gibi önlemler alınabilir?

Hayatta hepimiz herşeyi dört dörtlük yapıyor değiliz, elbette hatalarımız var ancak hata denilen şey bir anlık olarak yapılan şeylerdir, insan hatasını bildiği halde üstüne üstlük sigara paketlerinin üstüne kocaman görsel (içersen böyle olursun gibi) varken, bunu halen bir kişinin içmesi, ciğerlerine çekmesi ve kendini bitirmesi, duyarsızlık, vurdumduymazlık, arkadaş çevresi, gibi pek çok şeyle açıklanabilir.

Hayatta pek çok şeyi önemsemeyen kişiler aslında bu durumdadır, yani fazla rahat da diyebiliriz, önemsemiyordur, yere çöp atmak da yine aynı şekilde, üşengeçliğin en yoğun olarak görüldüğü durumdur.

İnsanlar aslında yanlış olarak bildiği herşeyi yapmasa dünya bambaşka bir yer olur, herşeyiyle dünyaya zarar veriyoruz, kirletiyoruz, dünyayı kirlettiğimiz yetmiyor gibi üstüne üstlük kendimizi de kirletiyoruz, içtiğimiz sigara ile kendimizi günden güne bitiriyoruz, peki bunu neden yapıyoruz? Biraz alışkanlık biraz nefsimize karşı koyamama ve sonuç olarak nefsimiz kazanıyor biz seyrediyoruz..

Önceki MakaleÇocukların eğitim alma hakkına engel olan üç neden ve çözüm yolları
Sonraki MakaleKütüphanecilik Kulübü ile birlikte ne tür etkinlikler yapabilirsiniz

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz