Şırnak’taki saldırıda 36 köylünün öldürülmesine tepki yağıyor

0
73

Şırnak da yapılan saldırıda 35 köylünün öldürülmesi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Saldırıda yaşamını yitiren 36 kişinin isimleri şöyle: Seyit Enç, Özcan Uysal (15), Mehmet Encü, Nevzat Encü, Hamza Encü, Şervan Encü, Cemal Encü (15), Osman Encü, Şivan Encü, Bilal Encü, Mehmet Ali Tosun, Nadir Alma, Mahsun Encü, Salih Encü, Hakiki Encü, Yüksel Ürek, Salik Ürek, Serhat Encü, Adem And, Savaş Encü, Selahattin Encü, Bedran Encü, Hüseyin Encü, Aslan Encü, Cevat Encü, Erkan Encü, Selman Encü, Orhan Encü, Fadıl Encü, Vedat Encü, Cihan Encü, Fikret Encü, Hüseyin Encü, Erkan Encü, Zeydin Encü, Çetin Encü.
Sosyal medyadan da birçok isim saldırı hakkında düşüncelerini yazdı.

Gündeme bomba gibi düşen bu olayın ardından gazeteci ve yazarlar saldırıyla ilgili görüşlerini Twitter aracılığıyla aktardı.

Rotahaber’in sosyal medyada Uludere‘deki saldırının yankılarını derledi:

yildarado Yıldıray Oğur
17 yıl once jetlerın bombaladıgı koyun hesabı sorulur mu dıye umıtle baslanan gun Uludere katlıamını ogrenmek. Mustafa Muglalinin Heronlari, F-16lari yoktu. Bayagi bi ilerlemisiz.Bu katliamin sorumlularinin adi da kislaya verilmez herhalde…

tezcanah Ahmet Tezcan
Şırnak’ta ölen terorist yahut kaçakçı olmuş ne farkeder? Onları bu sıfata mahkum eden Devlet-Terör Limited vicdan piyasasını da yönetiyor! Gelen tepkilerden çok net anlaşılıyor Kan-Kin Holding/Devlet-Terör Limited şirketinin vicdan piyasasında ne kadar etkili olduğu!

Suçlayan ile suçlanan arasında bir farkın kalmadığı ülkede yaşamak tutsaklığın en kahredici türüdür! Vuranın da vurulanın da savunucuları, birbirini suçlayanlar daha bir kaç gün önce kendi maaşlarına zam yaptılar! Neyi tartışıyoruz?

ismet_berkan İsmet Berkan
Bakamayacağım resimler geliyor Şirnak’tan. Önemli bir soru: Bombalar Türkiye topraklarına mı düştü Irak topraklarına mi? Dur ihtari yapmadan, teslim ol demeden direkt oldurmenin bir adi var, unutmayin! O hukuk herkese bir gun lazim olur…

barisyarkadas baris yarkadas
Ne demişti Milli Savunma Bakanı: “TSK ile büyük bir uyum içinde çalışıyoruz.” Çok uyumlu oldukları 35 köylünün öldürülmesiyle görülüyor.

HasipKaplan Hasip Kaplan
Cnn,ntv,habertürk,yandaş candaş medya haber kanalları 4 saat oldu otuz yurttaşımız Şırnak’ta F-16 bombalarıyla can verdi,haber değeri yokmu?

HasipKaplan Hasip Kaplan
Şırnak Uludere Gülsuyu(Bejehi)/Ortasu(Robaski) köyleri,sınırda uçakların kaçakçılıkları bombalaması sonucu çok sayıda sivil öldürüldü.

ahuozyurt Ahu Ozyurt
Strateji…Konsept!!! Oldu.. Peki..

metehan_demir Metehan Demir
Sirnak’ta Heron ile katliam haberi ile ilgili sorumlularin inceleme basladi diye oyalamadan en kisa surede bilgi ve hesap vermesi gerekiyor

aakadiroglu Abdullah Akadiroğlu
Günaydın.Türkiye acayip bir provokasyonla güne uyandı. Şırnak’taki olaydan ne çıkacak merak ediyorum.örgüt sitelerinde provk. başladı bile.

meryemgayberi meryem
İnsanlığın haysiyetine sığmaz Uludere. Kim yaptıysa sığmaz. Bunun adı katliam.
erenegilmez eren eğilmez

TR’de haber kanalı falan yok, olağanüstü bir durum var. #uludere birinci haber ama yok, mevzu enflasyon tahminleri vs yayın akışları normal

ekurkcu Ertuğrul Kürkçü
Operasyonların sorumluluğunu bizzat üstlenen AKP hükümeti Uludere’deki katliamın dolaysız failidir. Cinayetin hesabı sorulacak.

EmreUslu Emre Uslu
Bu olayda sorular sunlar: 1) 60’a yakin kisinin odlgu yerde Heron goruntuleri nasil iyi tedkik edilmez? Kacakci ile PKK ayirt edilmez mi?

Önceki MakaleZiraat Türkiye Kupası 3. tur eşleşmeleri 2012
Sonraki MakaleTurkcell kredi / kontör transfer nasıl yapılır

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz