Teog Tercihi ile Yerleştiğim Okulu Değiştirme, Nakil İşlemleri

0
62

soruSoru :
Teog yerleştirmelerinde yapmış olduğum tercihlerden sonra kararımı değiştirdim, ve hiç gitmek istemediğim bir okulu yazdım, teog tercihleri açıklandı ve ben çıkan okula gitmek istemiyorum ne yapmam lazım.

Teog yerleştirmelerinde yerleştiğim okulu istemiyorum, okulumdan nakil aldırsam olurmu ? ne yapmalıyım, benim gibi teog yerleştirme sonuçları açıklanıp da, sonuçlardan memnun olmayan gitmek istemediği okul çıkan varmı ? yardım edin arkadaşlar.

Cevap :

Nakil işlemleri ile ilgili olarak aşağıdaki bilgiler işinize yarayabilir ,

Nakil işlemleri nasıl yapılacak?
2014-2015 eğitim öğretim yılında hazırlık veya 9’uncu sınıfa kesin kaydı yapılmış olan öğrencilerin açık kontenjan bulunan başka bir okula nakil talebinde bulunmaları halinde yerleştirme sonrası okullarda oluşan taban
puana bakılmaksızın başvuranlar arasında puan üstünlüğü esas alınarak sistem üzerinden otomatik olarak yerleştirme işlemleri gerçekleştirilecektir.
Yerleştirmeye yönelik nakil talepleri, öğrenci velisi tarafından öğrencinin kesin kaydının olduğu okul müdürlüklerine yapılacaktır.
Nakil işlemleri ne zaman yapılacak? 2014

Yerleştirmeye yönelik nakil talepleri öğrenci velisi tarafından öğrencinin kesin kaydının olduğu okul müdürlüklerine yapılacaktır. 25-28 Ağustos 2014 tarihleri arasında (saat 17:00’ye kadar) nakil müracaatları alınacaktır. 29 Ağustos 2014 saat 19:00’da nakil yerleştirme işlemleri tamamlanacaktır.

Söz konusu işlemler sonucu nakil talebi gerçekleşenler ve boş kalan kontenjanlar e-okul sistemi üzerinden görülebilecektir.
Nakil işlemleri benzer biçimde Eylül ayı sonuna kadar haftalık periyotlarla devam edecektir. Ekim ayı itibariyle yapılacak nakillerde Eylül ayı sonuna kadar yapılan nakiller sonucu oluşan taban puan esas alınacaktır.

Önceki MakaleKonya Düğün Fotoğrafçısı
Sonraki MakaleDoğum Günü Davetiyeleri Örnekleri 2014-2015

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz