“A disc read error occurred” Hatası Çözümü

0
335
A disc read error occurred hatası 

Fomat atarken karşımıza çıkan bu hatanın çözümü nedir? Format atarken diskten okunamadığını gösteren bu uyarıyı almamak için ne yapmalıyız.

A disc read error occurred hatası Çözümü
A disc read error occurred hatası Çözümü

Bilgisayarlarımızı boot ederken pek çoğumuz usb bellekleri kullanırız daha pratiktir ve daha kolay bir işlemdir, ancak bazen boot sırasında birtakım sıkıntılar ve sorunlar yaşayabilmekteyiz. Bu sorunları çözmek ve aşabilmek için neler yapacağımızı şimdi buradan anlatmaya çalışacağım.

A disc read error occurred hatası 

Ben usb üzerinden boot ederken bu hatayı aldım, işlemleri doğru yapmama rağmen böyle bir uyarı ile karşılaştım, hatayı almamın sebebi boot yapmaya çalıştığım zaman boot olarak belirlediğim diskten dosyalar okunamadığı için böyle bir uyarı aldım.

Bunu çözmek için farklı bir usb diske windows kurulumunu yükledim ve yine farklı bir usb üzerinden denediğimde sorunun çözüldüğünü gördüm.

Bu şekilde deneyin sorun çözülmezse muhtemelen boot yaptığınız diskte sorun vardır, eğer bilgisayarınız durduk yere böyle bir hata verdi ise yine aynı şekilde sabit diskle ilgili bir read sorunu vardır.

Bunu çözmek için kabloları kontrol edin, win kurulum sırasında bu hatayı aldıysanız boot ettiğiniz usb diski kontrol edip tekrar farklı usb den deneyin ve diske tekrar kurulumu atın.

 

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here