AÖF Harç Parasını Yatırmazsam Ne Olur?

1
9710

AÖF Harç Parasını Yatırmazsam Ne Olur?, Aöf harcını yatırmayınca okul kaydı silinir mi?, aöf okul harcını ödeyemiyorum, aöf harcını ödemeyince ne olur.

Anadolu Üniverstiesi, Açıköğretim fakültesi öğrencileri okul harçlarını yatırmazlarsa ne olur? Sizler için araştırdık ve neler olabileceğini buradan sizler için paylaşacağım.

İlk dönem harç ücretini ödediniz diyelim, ikinci dönem harç ücretini ödemeden önce ders kaydınızı yaptınız ve harç ücretini yatırmanız gerekiyor. Ancak harç ücretini yatırmadınız ne mi olur?

1 yıl boyunca faiz işler bunun dışında hiç bir şey olmaz, öğrencilik hakkından faydalanırsınız, 1 yıl içinde istediğiniz zaman faiziyle tutarı ödeyebilirsiniz.

Yani son ödeme günü geçirdiğinizde öğrencilik kaydınızın silinme gibi bir durum söz konusu olamaz. 5 ay sonra ödediğinizde sadece faiziyle birlikte ödersiniz hepsi bu. Ancak siz yine de zorda kalmadıkça geçirmeyin, çünkü bakarsınız öğrenciliğinin sona erdirilmesiyle ilgili yeni bir yönetmelik çıkar bişey olur riske atmaya atmayın.

BU KONUDA ÖĞRENCİLERİN YORUMLARI

 

…ben sordum açıköğretim bürosuna sınavlara girersin yatırmazsan faiz işler dediler…
…Ben büroyu aradım 200 tl yatırman gerekiyorsa,1 ay geciktirirsen % 1 faiz gelir yani 1 ay geciktirmeye 2 tl faiz geliyor. 5 ay yatırmazsanız 10tl faiz geliyor.

Sizler de yorumlarınızı aşağıdaki forma ekleyebilirsiniz.

1 Yorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here