“Besin, Coşmak, Sevinmek” Kelimelerinin Anlamı Çağrıştırdıklarını Yazınız

0
184

“Besin, Coşmak, Sevinmek” Kelimelerinin Anlamı Çağrıştırdıklarını kısaca olarak görebilirsiniz.

Besin, coşmak, sevinmek kelimelerinin anlamlarını yazının devamından görebilirsiniz. Besin sevinmek ve coşmak için gereklidir, yeterli beslenemeyen aç kalan bireyler sevinemez ve coşamazlar bu yüzden 3 kelimeden 2 sinin gerçekleşmesi için 1 i kesin olarak gereklidir. Coşmak ve sevinmek kelimeleri ise birbiri ile hemen hemen yakın anlam ilişkisi vardır.

Besin: Bireyin sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için gerekli olan günlük tüketmesi gereken yiyeceklerin tümüdür. Bireyin gelişmesini ve büyümesini sağlar.
Coşmak: Bir olay veya durum karşısında aşırı derecede mutlu olmak bu heyecanını ve mutluluğunu dışa aktarmak dışa vurmak.
Sevinmek: Kişinin bir olay karşısında mutlu olması, bireyin iç dünyasında güzel duygular ortaya çıkması anlamında kullanılan bir kelimedir.

Besin bireyler için olmazsa olmazdır. Daha doğrusu canlı için besin her şeydir. Bir çiçek, bir canlı, bir insan veya bir hayvan için besin olmazsa olmazdır. Besinler canlılar için büyük önem taşır, gelişmede ve büyümede besinin önemi oldukça büyüktür.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here