Din kültürü ve ahlak bilgisi proje konuları

0
132

Din kültürü ve ahlak bilgisi proje konuları

Din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde proje konuları olarak neler olabilir? Proje hazırlamak için konu başlığı mı bulamıyorsunuz? Sizlere bu başlık altından birkaç adet proje konu başlığı önerimiz olacaktır aynı zamanda bu önerilen başlıkların altında kısa kısa neler yapabileceğinize dair bilgileri de bulabilirsiniz. İşte proje önerilerimiz.

-Dini doğru anlamanın Önemi:  Bu konuda bir proje oluşturup dini anlamanın önemine dikkat çekebilirsiniz, dini tam anlamıyla doğru şekilde anlayan ve anlamayan insan arasındaki farkları anlatabilirsiniz.

-Dinin insanların yaşamı üzerindeki Etkisi : Dinimiz bize pek çok farklı konularda sınırlamalar getirmektedir peki insanlar bunların ne kadarını uygulamaktadır?  Bu yasaklar ve kısıtlamaların hepsi insanların sağlığı ve iyi bir hayat yaşamaları içindir peki  bizler bunları uygulayıp uyuyor muyuz? Bunun üzerinde durulabilir.

-Dinimiz neden bazı konularda sınırlamalar getirmiştir: İslam dini bazı konularda sınırlamalar getirmiş ve bazı davranışları yapmanın günah olduğunu anlatmıştır. Tüm bu davranışlar insanların yaşamına, sağlığına zararlıdır.

 

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here