Oruçluyken Makyaj Yapmak Orucu Bozar Mı, Günah Mı ?

0
172

cami-ramazan-orucOruçluyken Makyaj yapılır mı, Günah Mı ?, orucu bozar mı, oruçluyken makyaj yapmak günah olurmu, oruçluyken bıyık aldırmak günah mıdır,

Oruçluyken makyaj yapmak günah mıdır? oruçluyken bıyık aldırmak orucu bozar mı ? Kısaca bu başlık altından bulabilirsiniz, oruçluyken birçok bayan makyaj yapmaktadır ? günah mıdır ? değil midir ? orucu bozar mı bozmaz mı işte bu soruların yanıtı bu sayfada olacaktır.

Oruçluyken makyaj yapmak

Oruç tutan ve aynı zamanda iş hayatında yer alan bayanlar için, makyaj yapmak bir zorunluluk haline gelmiş olabilir, enazından kendi cevremdeki kişilere baktığımd artık makyajsız bir bayan görmek çok zor, zira bu kişiler iş hayatlarında daha bakımlı olmak istemektedir. Son derece de haklılar.

Oruçluyken makyaj yapmak, fondöten, rimel, vs. gibi makyaj malzemeleri sürmek orucu bozar mı ? Hayır, Bozmaz.. Oruçluyken en çok merak edilen bir diğer soru ise, ruj sürmek orucu bozar mı sorusudur, zira ruj dudaklara sürüldüğü için daha çok merak edilmektedir.
Ruj sürmek de orucu bozmuyor.
Ancak, oruç ile ilgili olarak orucun anlam ve önemine baktığımızda ramazan ayı içinde makyaj yapmak, orucun anlam ve önemi için uygun değildir. Fakat, orucu bozmuyor kesinlikle. Yani kullanıp kullanmamak size kalmış..

Oruçluyken kaç aldırmak orucu bozar mı,
Oruçluyken bıyık aldırmak orucu bozar mı,

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here