trt 1 euro 2012 maçları saatinde neden şifreli oluyor ? şifre nasıl kırılır

0
115

Trt nin euro 2012 maçları saati neden şifre giriyor, euro 2012 maçları neden şifreli, maç saatinde trt neden şifre koyuyor,

Maç saatinde trt nin şifre koyuyor, maçları izlemek isteyen vatandaşlar uydu ve çanak anten sahibi olanlar maçları izleyebilmek için şifre girmesi gerekecek, bazı çanak antenlerde çekiş gücü yüksek olmasına rağmen “sinyal yok veya şifreli ibaresi çıkacak”..

Maçları canlı olarak trt1 den izleyebilmek için şehir merkezinde oturanlar için, karasal yayın yani küçük antenlerden takarak trt 1 den canlı olarak izleyebilecekler, ligtv ve d smart kullanıcıları için şifre girmeye gerek olmayacak.

Trt uydu şifresini kırmak mümkün mü ?
Şifre nasıl kırılır ? maç saatinde trt 1 şifre giriyor maçları izlemek için bu şifreyi nasıl kırarım ?

. Uydu alıcınızın Biss key girme özelliğini taşıması gerekir.Buda çoğu uydularda zaten vardır.Yalnız bu key girme bölümü uydu alıcılarında bu özellik bulunmakta fakat aktif durumda değilse önce bunu aktif hale getirin.z.

2. Uydu alıcınızın menüsünde ‘CAS’, ‘Key Girişi’, ‘CAS System’, ‘CAS Keys’ veya benzer bir isimle yer alan KEY girişi menüsüne gelin.

3. Açılacak menüde yer alan şifreleme tiplerinden (Şifre Tipi, Cas Type veya benzer bir isimdeki seçenek) Biss olanını seçin.

4. Açılacak menüde yer alan talimatları uygulayarak aşağıdaki değerleri girin.

TRT HD, TRT1 HD, TRT Spor, TRT3 biss key
Key: HEX: 1000001000000000 ( 12 haneli değer girilmesi gerekmesi halinde sonda bulunan sıfırlar eksik yazılabilir) Şifreyi kabul etmemesi durumunda şu şifreyi deneyiniz: 1000000000000000

TRANSPONDER
11041, V, 8400 3/4 8PSK @42.0°E (Turksat 2A/3A)

5. Şifreyi kaydedip (Kaydet, Tamam, Save veya OK) menüden çıkın.

6. Şifreyi kaydettiğiniz halde yine izleyemiyor ve hâlâ ‘kanal şifreli gibi bir uyarı ile karşılaşıyorsanız uydu alıcınızı kapatıp resetleyin tekrar açıop deneyin

Önceki Makalekütahya trafik kazası 11 ölü 34 yaralı 12 haziran
Sonraki Makale1.1 TL telsiz kullanım ücreti avea, vodafone, turkcell, iptal etme

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz