Balık ile Yoğurt Yenirmi

0
264
balık ile yoğurt yenirse zehirler mi

Balık ile yoğurt beraber yenir mi. Balık ile yoğurt hakkında yıllardır yanlış bilinen bir takım bilgiler vardır. Balık yenildiği zaman yoğurt tüketimi yapılmayacağına dair efsane yer almaktadır. Bu efsane tamamen yanlıştır.

İnsanlar ağızdan Ağız’a duydukları bilgileri ile yanlış yönlendirmelere sebebiyet vermektedirler. Bu yanlış yönlendirmeler neticesinde insanlar zaman zaman bu söylenilenlere uyarak yanlış hareketlerde bulunabilmektedirler.

Balık ile Yoğurt

Sonuç olarak balık ile yoğurt tüketimi zararlı bir bileşen değildir. Ancak halk arasında dolaşan balık ile yoğurt yenilmeyeceğine dair efsane şundan ileri gelmiştir; balık eti, tavuk ve kırmızı ete göre daha kolay bozulabilen bir gıdadır. Yoğurt da aynı şekilde kolay bozulabilen bir gıda olmasından dolayı bu iki gıdanın beraber tüketiminde bir takım rahatsızlıklar meydana gelmiş özellikle bozuk tüketilen gıdalardan ileri gelen rahatsızlıklarda fatura balık ile Yoğurt’a kesilmiştir.

Bozuk yada bayat balık ile taze olmayan yoğurt tüketildiği zaman dokunabilir ancak taze balık ile taze yoğurt tüketiminde bir sorun teşkil etmez.

Sonuç olarak her zaman taze gıda tükettiğimiz zaman sorun olmayacaktır. Halk arasında dolaşan balık ile yoğurt asla yenmez sözü de buradan türemiştir. Bu iki gıda bayat tüketilirse dokunabilir bunun dışında taze gıdalarda sorun olmayacaktır.

Önceki MakaleMadde Bağımlılığı Konuşma Metni Örneği
Sonraki MakaleBirleşmiş Milletlerin Teşkilat Yapısı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz