İkinci Öğretim (İÖ) Puanları Neden Düşük ?

2
267

soru-gonderÜniversiteye tercih yapacak olan öğrenciler için merak edilen konulardan birisi değerli okurlar bu konu bende buradan, sizlere bir açıklık getirmek istedim.

İkinci öğretim puanları neden düşük ? diye düşünebilirsiniz, bunun sebebi 2013 yılını baz alarak söylüyorum, normal bölümde okuyan (yani iö yazmayan ,bölümden bahsediyorum ) öğrenci yıllık harç vs. ücreti ödemezken, ikinci öğretim okuyan bir öğrenci yılda 390+390 = 780 TL para ödemektedir.

Yukarıda belirttiğim miktar 2 yıllık önlisans Yerel YÖnetimler bölümü için geçerlidir, 4 yıllık lisans bölümü ücretlerini siz düşünün artık. İkinci öğretimlerin puanlarının düşük olmasının sebebi budur değerli okurlar.

İkinci öğretim dezavantajları

İkinci öğretim okuyan öğrenci eğer kendi geliri, varsa, ve babası zenginse hiçbir sıkıntı çekmez : ) diğer türlü sıkıntı yaşayabilirsiniz. Maddi konuda.

İkinci Öğretim Avantajları

İkinci öğretim okuyan bir öğrencinin avantajları da oldukça fazladır değerli okurlar, yani normal eğitim görenler kışın karda, kışta sabahın buz gibi soğuğunda 9 da okula giderken ikinci öğretim okuyan öğrencinin dersleri en erken 16:00 da başlar.

İkinci öğretim okuyan bir öğrenci, olarak bunları yazdım arkadaşlar, sormak istediklerinizi bana sorabilirsiniz hertürlü sorunuzu yanıtlarım bu konuda.

Önceki MakaleTurkcell Her Yöne 1000 (Bin) Sms Paketi Nasıl Yapılır, Mesaj Numarası
Sonraki MakaleTicaret Meslek Lisesi Büro Yönetimi, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Geçiş Yapabilir Mi?

2 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz