İnsanlar Yüz İfadelerini Kullanmasalardı Duygularını İfade Etmekte Zorluk Çekermiydi?

0
117
duygu ve düşünce arasında nasıl bir ilişki vardır
insanlar yüz ifadelerini kullanmasalardı duygularını ifade etmekte zorluk çekerler miydi ?

İnsanlar yüz ifadelerini kullanmasalardı duygularını ifade etmekte zorluk çekerler miydi? sosyal bilgiler 4. sınıf araştırma ödevi.

İnsanların karşıdaki kişiyle iletişim kurmalarında farklı yollar vardır bu iletişim türlerinden en başında sesle konuşarak iletişim gelir, ancak yüz ifadeleri mimikler ile duygu ve düşüncelerimizi karşımızdaki kişiye aktarmak da iletişim için çok önemlidir.

Bazen sinirli olduğumuzu kaşlarımızı çatarak ve gözlerimiz ağız yapımız ile aktarırız, yine mutlululuğumuzu ve şaşkınlığımızı birçok duygumuzu mimiklerimiz ile hiç konuşmadan karşımızdaki kişiye kolaylıkla aktarırız.

İnsanlar eğer mimiklerini hiç kullanmamış olsalardı duygularını daha iyi anlatamazlardı, elbette sinirli olduklarını veya mutlu olduklarını konuşarak karşıdaki kişiye aktarırlardı ancak bu mimiklerle mutluluğumuzu, üzüntümüzü pekiştirmediğimiz sürece konuşmanın çok da etkili olduğunu düşünmüyorum açıkcası.

Karşımızdaki kişiyle konuşurken mimiklerimizle de kullanarak daha etkili bir konuşma yapabiliriz, bu yüzden mimiklerimiz ifademizi güzelleştiren ve duygularımızı karşımızdakine aktarmamız için önemli bir araçtır.

Önceki MakaleDuygu ve Düşünce Arasında İlişki Var Mıdır?
Sonraki MakaleHayatınızda Önemli Olduğunu Düşündüğünüz Olaylar Nelerdir?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz