Suriye ile türkiye savaşa mi gidiyor? savaş mı çıkacak ?

1
111

Suriye tsk savaş uçağını düşürdü, Türkiye ile suriye savaş mı edecek, savaşa hazırız, suriye ile türkiye savaş,
Suriye ile türkiye savaşa mi gidiyor?

Dün tsk tarafından yapılan flaş açıklama ile türk savaş uçağının suriye toprakları üzerinde radar bağlantısı kesildiği tsk tarafından açıklanmıştı. Bu açıklamanın ardından bağlantısı kesilen uçağın suriye tarafından vurulduğu belirlendi, suriye uçağın tsk ya ait olduğunu bilmiyorduk hava sahamızı işgal ettiği için vurduk açıklaması yapıldı. Düşen savaş uçağının pilotunu arama çalışmaları devam ediyor. Cumhurbaşkanı gül un konu hakkında yaptıği açıklamada; üstü ortulecek bir konu degil açıklamasını yaptı. Chp tarafından yapılan açıklamada ise; önceliğimiz pilotumuzun canlı olarak bulunmasıdır denildi.
Uzun zamandan bu yana suriye de iç savaş nedeni ile ülkesini terk ederek türkiye ye sığınan suriyeliler akıllar geliyor..

—–
Tarih 2 ekim 2012 yukarıda yer alan satırlar 23 haziran tarihine ait yaklaşık 3 aylık bir süre sonra Suriye den Şanlıurfa’ya isabet eden top mermisi bir anne ve 4 çocuğunun ölümüne neden oldu, Hükümet sözcüsü Bülent arınç “bu durumun dünya hukukunda elbet bir karşılığı vardır” şeklinde konuştu.
Ankara Alarma geçti, Başbakan Erdoğan çalışmalarına geç saatlere kadar devam ettirecek.

suriye nin bu tacizi hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Önceki MakaleYaşlılık maaşını sgk geri istiyor
Sonraki MakaleSuriye ile Türkiye arasındaki ilişkiler

1 Yorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz