Veri İşleme Nedir

0
185
Veri İşleme nedir

İşleme kavramı çok geniş bir kavramdır, genellikle birbirine bağlı bir sürü alt işlemi ifade eder. Taşıma işlemlerini gerçekleştirme, hesaplamaları gerçekleştirme, örnekleme, arama, birleştirme, sıralama, filtreleme ve diğerleri.

İşlemenin sistematik bir uygulama olduğunu unutmamak önemlidir. Veri operasyonları ; dönüşüm süreci her türlü veri, bilgi ve bilginin hesaplanması, analizi ve sentezi onlar üzerindeki işlemlerin sistematik olarak uygulanmasıyla gerçekleşir. Veri işleme (“Data Proccessing”) bir süreçtir sıralı veri yönetimini ve dönüşümleri içerir.Veri işleme (Data Proccessing)

Veri işleme arka planda yada etkileşimli olarak gerçekleştirilebilir. Verilerin, belirli bir işaret dilince gönderilen bilgi olarak anlaşıldığını hatırlayalım. Bu veri bilgiyi kabul eden kişiye işlenip ihtiyaç duyulan bilgi olarak kabul edilir.

Bilgi işleme teknolojisi, gerekli giriş verileri, algoritmalar ve bunların işlenmesi için diğer standart prosedürlerin olduğu, detaylı bir şekilde yapılandırılmış görevleri çözmek için tasarlanmıştır. Bu teknoloji, emek verimliliğini artıran, rutin işlemlerden kullanıcıları kurtaran ve bazen çalışan sayısını azaltan rutin ve tekrarlayan operasyonları otomatikleştirmek için kullanılır.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here